logo
logo
logo


Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”


Po raz czternasty Wiele w dniach 22-25 lipca stało się wioską wielokulturową. Do Gminy Karsin zjechały zespoły z całego świata: Serbii, Albanii, Izraela, Peru i Kolumbii. Nie zabrakło też zespołów polskich – góralskiego „Istebna” z Istebnej oraz lokalnych, typowo kaszubskich („Kaszuby” z Gminy Karsin, „Kaszuby” z Chojnic”, „dziecięcy „Bławatki” z Chojnic, „Krebane” z Brus, dziecięcy „Kaszubskie Nuty” z Nowego Klincza, „Kościerzyna” oraz „Młoda Kościerzyna” z Kościerzyny).
Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata z prawdziwego zdarzenia. Niezwykła podróż od Ameryki Południowej poprzez Europę aż po Bliski Wschód. Bogaty program artystyczny zespołów folklorystycznych, kolorowe i bogate stroje i dużo innych, ciekawych atrakcji. Wielu turystów i mieszkańców uczestniczyło przez cztery dni w koncertach festiwalowych.
Wielewska publiczność po raz kolejny nie zawiodła. Musi nas być przecież wielu we Wielu zawsze. Folklor w najlepszym możliwym wydaniu. Tylko podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata” dorocznej imprezie o tym charakterze na południowych Kaszubach.

Autor opracowania: Piotr Bruski
logo